Birçok işletme de olduğu gibi oteller de yaşanan koronavirüs (Covid19) sonrasında bir çok renovasyona gitmek zorunda kalacağı kaçınılmaz bir gerçektir. Salgın ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sokağa çıkma yasağı, okulların açılışının ertelenmesi, alışveriş merkezlerinin kapanması gibi birçok alanda kısıtlama gelmiştir. Herkes hassas bir şekilde temizlik ve hijyen kurallarına da özen göstermektedir. Artık bilinçaltımızda yerleşen temizlik ve sosyal mesafe kavramı hayat normalleşmeye dönmeye başlamasıyla en çok dikkat edilecek hayat standartlarımız arasına girecektir. Korona Virüsü sonrasında otel ekipmanları seçimi de önümüzdeki süreçte önem arz eden konuların başındadır.

İşletmelerin müşteri memnuniyeti için temizlik konularında yenilikler yapması gerekmektedir. Bu yeniliğe ayak uydurmak ve hızla hayatı normalleştirmek isteyen işletmeler o halde bu talepleri karşılamak için kolları sıvamaları gerekecektir. Temizlik hususlarında kişisel el temizliği ve virüsten korunma için Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yayımlar ile bilinçlendirme sağlanmıştır. Normal hayata dönüşte artık işletmelerin hayatımızdaki temizlik adaptasyonuna ayak uydurmuş olması beklenecektir. Peki şimdi bu normalleşmenin yani günlük hayatımıza dönerken otellerimiz ekipmanlarını nasıl seçecek ve nelere dikkat edeceklerdir?

Temizlik Ekipmanları & Hausekeeping Kategorisinde Neler Olmalıdır?

Elbette ki temizlik ekipmanları otellerin ekipmanlarını seçerken hassas olmaları gereken en önemli bölümdür. Yeni açılış yaz döneminde hem modern hem de en düzenli tertibi sağlayacağınız ve sizi rahat ettirecek ürünleri sırayla inceleyelim:

TRISAC ALU : Çok kullanışlı hafif bir üründür. Kirli toplama için çok pratiktir. 1, 2, 3 veya 4 ‘lü  olarak sipariş edilebilir.

Kirli Toplama TRISAC ALU

PLASNET :HACCP sertifikalı hijyen kurallarına göre üretilmiştir. Troley plipropilen ve çelik bölmelerden meydana gelir. Çelik kısımları epoksi boya ve antioksidan ile işlendiğinden kimyasallara, UV ışınlarına ve çizilmelere karşı dayanıklıdır. Plastik kısımları fiberglas dayanıklı malzeme ile güçlendirilmiştir.

troley temizlik arabası

GEORGE S : Özel bir tasarım olarak üretilmiştir. Etkili bir hausekeeping bölümünde olan hijyen kurallarıyla iş planlamasını sağlayacak ve iç dekorasyon olarak tamamlayıcı temel ekipmanlardan bir tanesidir.

Hausekeeping Ekipmanı

 

Lobby ve Ön büro ekipmanları

Otellerde sosyal mesafe korunması, sıra takip kontrolü için işinizi kolaylaştıracak ekipmanlar arasındadır.

RETRAX: Konukların sıra akışını ve takibini güvenli bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

şerit ayaklığı otel ekipmanları

Korona virüsü sonrasında Otel Ekipmanları Seçimi Nasıl Etkili Olacaktır?

Kısaca oteller küçüğünden büyüğüne, pansiyonundan 3-5 yıldızlı oteline kadar artık tatilcilerin kriterlerinin değiştiğinin farkında olarak hareket etmek durumundadırlar. Yaşanan korona virüs günleri bakış açımızı değiştirdiği kesin bir gerçektir. Dolayısıyla insanlar tatil yapmak için hayatlarını tehlikeye atmayacaklardır. Hijyen ve temizlik konusunda güvende hissetmedikleri hiç ortamda bulunmayacaklardır. Konuk olacak kişiler temizlik konusunda otellere puan verip değerlendirecektir. Tüm hazırlıkların buna göre yapılması gerektiği süphesizdir.
Işıltan A.Ş güvencesiyle önümüzdeki adaptasyon sürecinde kolayca işletmenize renovasyon yardımı alabilirsiniz. Korona virüsü sonrasında Otel Ekipmanları Seçimi Nasıl Etkili Olacaktır?  sorususa cevap ararken tecrübeli ve sektörünün önde lideri olan Işıltan A.Ş ‘nin profesyonel desteğini her zaman yanınızda hissedebilirsiniz.

lobby ekipmanları

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir