İşletmeniz de tüm konukların temizliğini ve bakımı yapacak olan çamaşırhane departmanı, düzenli ve verimli çalışabilmesi otel işletmesi açısından oldukça önemlidir. Çamaşırhane bölümü iyi organize edilirse işletmedeki önemli bir nokta sorunsuz bir şekilde çalışmış olacaktır. Burada ki çalışanlar, kullanılan makineler ve ekipmanların son derece titizlikle seçilmesi gerekmektedir. Her bir çalışana görev ve sorumluluk yüklenirse ve süreklilik devam ettirilirse başarı her zaman gelecektir.

Otel çamaşırhane bölümleri genellikle, odalardan gelen çarşaf, yorgan, kılıflar ve havlu gibi eşyalar olmaktadır. Bu tür eşyaların özenle temizlenip konuklara sunulması otel imajı açısından son derece önemlidir. Doğru makineler tarafından yıkanılması, aynı zamanda doğru deterjan kullanılması eşyaların temizliğinde ciddi rol oynamaktadır. Makinelere fazla yüklenilmemeli, kapasitesi kadar makine kullanımı yapılmalı bu sayede makinelerin kullanım ömrü uzar ve işletme maliyetleri en aza indirilir. Yıkanan otel ekipmanlarının düzenli bir şekilde kurulanması ve ütülenmesi de çalışanlar tarafından özenle yapılmalıdır.

Tüm bu çalışmalar için çamaşırhane de kaliteli, güvenli ve dayanıklı ekipmanların kullanımı çalışan personellerin işini oldukça kolaylaştıracaktır. Toplanan kirli çamaşırlar için kirli çamaşırı toplama sepeti, temiz çamaşırlar için temiz çamaşır sepetlerinin ayrı ayrı kullanılması çamaşırhanedeki karışıklığa çözüm getirecektir.

Çamaşırhanede hazırlanan tüm odaların malzeme ve eşyalarının özenle sepetlere yerleştirilerek odalara servis edilmesi gerekmektedir. Caddie çamaşırhane ekipmanları konusunda dayanıklı, kullanışlı ve ekonomik ürünleriyle işletmelerin tercihi olacaktır.

IBC Group – Işıltan A.Ş ile işletmelerinizin her noktasına dokunabileceğiniz kaliteli, şık ve kullanışlı ürünleri temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir