Oteller ve konaklama mekanları, insanların zevkle tatil yaptıkları gönüllerince eğlendikleri mekanlardır.  Bu mekanların sahipleri misafirlerine en iyi hizmeti sunmak ve müşterilerinin devamlı kendilerini tercih etmelerini sağlamak için belirli standartları uygulamak zorundadırlar. Otel ve konaklama mekanlarında eğlence, yeme-içme, animasyon kadar önemli bir konu da temizliktir. Bir çok müşterinin dikkat etmediği ancak tatil amacıyla gelip hasta döndüğü otellerde temizlik ve hijyen bir seçenek değil gerekliliktir. Temizlik işletmelerin yerine getirmek zorunda olduğu kanun ve yönetmeliklerle de belirlenmiş zorunlu hizmetlerden biridir. Bir işletme için temizlik; mutfaktan odaya, resepsiyondan restorana, banyo ve lavabolardan havuzlara kadar tüm bölümlerde uygulanması gereken en önemli hizmet birimidir.

Bu amaçla oda temizliği konaklama hizmeti veren tüm işletmelerin ve mekanların en önemli kalemlerinden biri durumundadır. Odalar işletmelerin aynasıdır. Müşterilerin en çok şikayetçi oldukları birim odalardır ve bundan dolayı en çok önem vermeniz gereken yerdir. Oda ve yatak temizliğinde katçıların işlerini daha kolaylaştırmak; işletmeye kar olarak dönecek, personel daha az yıpranacağı içinde daha verimli çalışacaktır. Oda temizlikçilerinin en büyük yardımcıları ise kat arabaları ve kirli çamaşır toplama araçlarıdır. Kat arabaları ile bütünleşik çalışan kirli toplama araçları, aslında ayrı bir araç olarak kullanılması ile oda temizlikçisinin işini daha da kolay yapmasını sağlayacaktır. Öncelikle oda yer alan kirli havlu, yatak çarşafı, yastık kılıfı nevresim ve yorganların çamaşırhane departmanına kolaylıkla taşınması gerekmektedir. Zaten oda temizliği çok zaman aldığı ve birde bunun üzerine katçının her seferinde çamaşırhaneye inip çıktığını düşünürsek büyük bir zaman kaybı yaşanmaktadır. Ayrıca kirli çamaşır toplama arabası dışında başka yöntemlerde taşınan kirliler, taşıma esnasında kaybolma, zarar görme, yırtılma gibi sorunlarla karşılaşıp işletmenin maliyetini arttırabiliyorlar.

Bu konuda işletmelere tavsiye edilecek en iyi ürünlerden biri de Caddie-Hotel Kirli toplama arabalarıdır. Sağlam şase ve kumaşları, kolayı takılıp çıkarıla bilinene klipsli kılıfları, renk renk ayrılmış bölümleri ile kirlilerinizi karıştırmadan toplayıp hızlıca çamaşırhaneye teslim edebileceksiniz. 80-90 Litreden başlayan iç hacimleri ve döner 4 tekeri ile de hızınıza hız katacaktır. 16 kg ağırlığı ile katlar arası asansörsüz bile taşıyabilirsiniz.

Çamaşırhanenizde de Caddie Yaş-Kuru Tel Çamaşır sepetleri ile yıkama öncesi ve sonrasında çamaşırlarınız istediğiniz yerlere taşıyabilirsiniz

Caddie – Hotel ürünlerinde sağlamlık, dayanıklılık ve güven standarttır. Ekstra maliyet gerektirmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir